Mastercard sanal test ortamı başlatıyor

0

Mastercard sanal test

Dijital paralardaki yükselişin ardından Mastercard sanal test ortamı başlatıyor. Bu test ortamıyla Mastercard, büyük ölçekli bir hizmet verecek.

Mastercard sanal test ortamı

Kripto paralar ve dijital para birimlerinde yaşanan trend, günümüz finans devlerinin bu alana yönelmesine neden oluyor. Mastercard, bu alanda yenilikçi girişimlerde bulunmaya devam ediyor.

Mastercard’ın duyurduğu yeni sanal test ortamıyla, CBDC (Merkez Bankası Dijital Para Birimleri) test edilecek. Kurulan platformda yapılacak simulasyon çalışmalarıyla, hizmet sağlayıcılar ve tüketiciler arasında alışveriş simule edilecek.

Ayrıca simülasyon, Merkez Bankası’nın faaliy gösterdiği ortama göre özelleştirilebilir bir yapıda olacak. Bu sayede ödeme ağlarıyla arabirim oluşturma gibi farklı imkanlara olanak sağlanacak.

Sana test ortamıyla, bir dijital para biriminin günlük hayatta nasıl kullanılabileceği ve bunun uygulanabilir olup olmadığı görülecek.

Libra Derneği’nin kurucu üyelerinden olan Mastercard, Ekim ayı sonunda bu dernekten ayrılmıştı. Ancak Mastercard, bu alandaki çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>