Mastercard’dan Masterpass açıklaması

0

Resmî Gazete’deki duyuru için firmadan açıklama yapıldı

Mastercard, Resmî Gazete’de bugün yayımlanan  “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Mastercard Payment Transaction Services Turkey Bilişim Hizmetleri A.Ş (MPTS) tarafından yürütülen Masterpass Hizmeti’nin, şirketin talebi doğrultusunda faaliyet izni kapsamından çıkarılmasını onayladığı” kararına ilişkin bir açıklama yaptı.

Şirketten gelen açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz:

“30 Mayıs 2019 tarihinde Resmi gazetede yayınlanan, “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Mastercard Payment Transaction Services Turkey Bilişim Hizmetleri AŞ (MPTS) tarafından yürütülen Masterpass Hizmeti’nin, şirketin talebi doğrultusunda faaliyet izni kapsamından çıkarılmasını onayladığı” haberine istinaden sizlere bilgi vermek isteriz.

 Bu bilgilendirme, Masterpass hizmetinin MPTS’den alınarak Mastercard Europe SA’ya devrini açıklamak amaçlı yapılmıştır.

 Öncelikle belirtmek isteriz ki; şu anda Türkiye’de 1500’den fazla iş yerinde nakit ödemeleri dijitale döndürerek hem kayıtlı ekonominin gelişmesine hem de elektronik ticaretin büyümesine destek olan Masterpass’in Türkiye’deki faaliyetleri devam etmektedir.

 Mastercard olarak Masterpass hizmetimizin Türkiye’de ve bölgedeki faaliyet ve yatırımlarının büyüyerek devam edeceğinin altını çizmek isteriz.”

Masterpass kart bilgilerini Mastercard altyapısı içinde güvenli bir şekilde saklayarak Masterpass logosu bulunan işyerlerinde tek tıkla ödeme yapmaya sağlayan bir dijital ödeme çözümü.  Masterpass bir kullanıcı adı ve şifre belirleyerek kaydolunan bir cep telefonu uygulaması değil. Masterpas logosunun bulunduğu üye işyerlerinde, üye işyerinin ödeme alt yapısının içine entegre  şekilde çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>