Techinside Google News
Techinside Google News

MasterPass, dünyada ilk Apple Watch uygulamasını kullanıma sundu

Kart kullanıcılarının tüm kanallardan tek tıkla ödeme yapabilmesine olanak sağlayan dijital ödeme çözümü MasterPass Türkiye’de bir ilki hayata geçirdi. Apple Watch sahipleri, MasterCard’ın akıllı cüzdan uygulaması MasterPass sayesinde BiTaksi ile yaptıkları yolculukları tek dokunuşla ödeme yapabiliyor.
- Advertisement -

masterpassMasterCard’ın dijital ödeme çözümü MasterPass, Türkiye’deki kullanıcılara özel ilk Apple Watch uygulamasını kullanıma sundu. Dünyada ilk kez bir akıllı giyilebilir cihaz üzerinde çalışan MasterPass uygulaması sayesinde BiTaksi yolculukları tek dokunuşla ödenebiliyor. Seyahat tamamlandıktan sonra Apple Watch’a gelen uyarı ekranında ödeme kolay, güvenli ve hızlı şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Dünyada ilk kez Türkiye’de hayata geçirilen Apple Watch üzerinden MasterPass ile ödeme çözümü, MasterCard Türkiye’nin inovasyon çalışmalarının bir meyvesi olarak dikkat çekiyor.

MasterCard’ın MasterPass mobil cüzdan çözümü ile mobil ödemelerin yanında yüz yüze mağaza içi ödemelerde ve elektronik ticarette de tek tık ile kart kullanıcılarının hayatı kolaylaşıyor. Tüm dünyada 24 ülkede geçerli olan MasterPass, global olarak 250 bini aşkın ödeme noktasında kullanıcılara güvenli ve kolay bir dijital ödeme platformu sunuyor. MasterPass’e kartını ekleyen kullanıcılar dünyanın her yerinde MasterPass logosu gördükleri ödeme noktalarında tekrar tekrar kart bilgisi girmeden alışverişlerini tamamlayabiliyor.

MasterCard Hızlı Gelişen Avrupa Ülkelerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Kurşun, şunları söyledi:

“Dijital bir evrim geçiriyoruz ve alışveriş biçimleri dâhil hayatımız gözle görülür şekilde değişiyor. Tüm alışveriş deneyimi dijitalleşirken, akıllı telefonlarla birlikte akıllı giyilebilir teknolojiler de birer ödeme aracına dönüşüyor. MasterCard olarak, dünyanın her noktasında ve her cihazda ödeme yapmanın en güvenli ve hızlı yollarını geliştirmek üzere inovasyon faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. MasterCard’ın online ödeme çözümü MasterPass ile internete bağlı tüm cihazlarla ve mağaza içi alışverişlerde cüzdan taşımaksızın her seferinde kolay bir alışveriş için hızlı ve güvenli platform sunuyoruz. Bunlar arasında Apple Watch akıllı saatler de yer alıyor. Artık Apple Watch sahipleri, saatleri üzerinden BiTaksi ile yaptıkları seyahatlerin ücretini tek dokunuşla ödeyebiliyor. Bu ödeme teknolojisini dünyada ilk kez Türkiye’de lanse ettik. Nakitsiz bir dünya vizyonuyla güvenli ve hızlı ödeme teknolojileri geliştirmeyi sürdüreceğiz.”

BiTaksi Stratejik Planlama Grup Müdürü Altan Açıkgöz ise Apple Watch uygulaması sayesinde saatten taksi çağırılabildiğini belirterek, “Gelen taksicinin kim olduğunu ve ne kadar uzakta bulunduğunu saatinizden görebilir, yolculuk sonunda sürücüye puan verebilirsiniz. Dünyada ilk kez Apple Watch üzerinden taksi yolculuğunuzun ücretini MasterPass’teki kredi kartınızla ödeyebilirsiniz” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir