Masterpass ve Sefamerve’den WhatsApp ile sipariş ve güvenli ödeme

0

Mastercard ve hazır giyim markası Sefamerve, müşterilerin siparişlerine hızlı şekilde kavuşmasına imkan veren bir ilke imza attı

Mastercard, kullanıcıların popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden sohbet ederek sipariş verebilmesi için Sefamerve ile iş birliği yaptı. Mastercard’ın tekrar tekrar aynı bilgileri girme zahmetinden kurtaran dijital ödeme çözümü Masterpass ile entegre çalışan ve WhatsApp üzerinden sohbet ederek sipariş verilmesine imkan veren bu uygulama Avrupa ve Türkiye’de ilk kez hayata geçiyor. Mastercard ve Sefamerve iş birliği sayesinde, tüketiciler mesajlaşma uygulamasından çıkmadan, sohbet ederek siparişlerini verebilecek, ödemelerini ise Masterpass kolaylığıyla yine aynı uygulama üzerinden tamamlayabilecek. Kullanıcıların bu kolaylığı kullanabilmesi için Sefamerve’nin telefon numarasını adres defterlerine kaydedip, mesajlaşma uygulamasında Sefamerve’yi seçmeleri ve mesaj ekranında istedikleri ürünleri yazmaları yeterli olacak. Kullanıcıların siparişleri tamamlandığında ise uygulamadan hiç ayrılmadan, aynı mesaj ekranı üzerinden kayıtlı kartları ile ödemelerini güvenli şekilde yapabilecekler.

Masterpass ile sohbet tabanlı ve kesintisiz alışveriş

Mastercard ve Sefamerve arasında gerçekleştirilen iş birliğine yönelik olarak konuşan Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan, “Dijital platformlarda alışveriş artık birkaç kanaldan yürüyor. Bununla birlikte e-ticaretin en büyük sorunu ödeme aşamasında çeşitli nedenlerle alışverişin terk edilmesi. Bu doğrultuda daha önce hayata geçirdiğimiz Facebook Messenger üzerinden Masterpass ile alışveriş yapılabilmesine yönelik teknolojimizi, WhatsApp uygulamasına da taşıdık” şeklinde konuştu.

Sefamerve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Metin Okur, “Sefamerve ekibi tarafından ilk olarak geliştirilen WhatsApp’ta login, image text search ve ödeme yöntemimiz ile komple 360 derece olarak sunduğumuz çözümü tüm sektöre çok yakında açacağız.” ifadesini kullandı.

 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>