McAfee Bitcoin tahmini hakkında konuştu

0

McAfee Bitcoin

McAfee Bitcoin hakkında 1 milyon dolara yükseleceğine yönelik tahminde bulunmuştu. McAfee verdiği son demeçte, bu tahmini hakkında konuştu.

McAfee Bitcoin tahmininin arkasında

Yazılım dünyasının tanınan isimlerinden McAfee, Bitcoin’e duyduğu ilgiyi en başından beri söylüyordu. Hatta geçtiğimiz dönemde Bitcoin’in 1 milyon dolara yükseleceğini söyleyerek, piyasalar için çarpıcı bir tahminde bulunmuştu.

McAfee bu kez, IBM Blokchain yöneticisi Jesse Lund’un Bitcoin’in 1 milyon dolar olacağı yönündeki açıklaması hakkında konuştu.

McAfee, Bitcoin hakkında bu tahmini yapan ilk ve tek kişinin kendisi olduğunu söyledi. Ayrıca bu yöndeki diğer tahminlerin hep bir belirsizlik içerdiğini söyledi. Kendisinin 1 milyon dolar seviyesi için 31 Aralık 2020’den öncesi gibi kesin bir tarih verdiğini vurguladı.

McAfee 2007 yılındaki açıklamasında Bitcoin’in 2020 yılına kadar 500 bin dolara çıkacağını söylemişti. Ancak daha sonra bu tahminini güncelleyerek 1 milyon dolara çıkacağını söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>