McAfee, kaynak kodunun kontrolüne izin vermiyor

0

Siber güvenlik şirketi McAfee, Intel’den ayrıldıktan sonra kaynak kodunun erişilmesine izin vermeyi bıraktı. McAfee’nin bu kararı artık bağımsız bir şirket olmasından ve çeşitli güvenlik gerekçelerini öne sürmesinden kaynaklanıyor.

Kaynak kodunun güvenliği

Siber güvenlik yazılım şirketi McAfee’nin sözcüsü Reuters’e yaptığı açıklamada, yabancı hükümetlerin ürünlerinin kaynak kodunu bu yılın başlarında gözden geçirmesine izin vermediğini açıkladı. Bunun çift taraflı güvenliğin sağlanması amacıyla yapıldı. McAfee, kaynak koduna erişim ile yazılımındaki açıkların tespit edilip, kötü amaçlı yazılımcıların elinde bir suç aletine dönüşebileceği endişesiyle bu kararı aldığını belirtiyor.

Şirket sözcüsü, McAfee’nin yabancı hükümet kod incelemelerini Intel’den ayrıldıktan sonra Nisan ayında sona erdirdiğini ve bağımsız bir şirket olduğunu söyledi. McAfee yasağı tüm yabancı hükümetleri kapsarken diğer güvenlik firması Symantec, Rus makamlarının açık kaynak sömürüsünü önlemek için haziran ayında ürünlerinin kaynak koduna erişmesine izin vermeyi reddetti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>