McDonald’s dijital çalışmaları için birim oluşturdu

0

McDonald's dijital çalışmalar

McDonald’s dijital çalışmaları için birim oluşturarak organizasyonel değişikliğe gitti. Birimin başına ise Steijaert getirildi.

McDonald’s dijital çalışmalar için birim kurdu

McDonald’s Corp yaptığı açıklamada, küresel uygulaması ve yeni MyMcDonald’s Rewards programı aracılığıyla büyümeye odaklandığı için dijital, veri analitiği, pazarlama, restoran geliştirme ve operasyon bölümlerini tek bir birimde topladığını söyledi.

Şirket, fast food zincirlerinin yaptığı gibi Rewards’ı 8 Temmuz’da kullanıma sundu. Şirket Rewards ile daha genç tüketicilere ulaşmak, müşterilerin hızlı sipariş vermesini sağlamak istiyor. Ayrıca Rewards ile satışları teşvik etmeyi de planlıyor.

Yeni birimi yönetmek için McDonald’s, Manu Steijaert’i 1 Ağustos’tan itibaren geçerli olmak üzere ve CEO Chris Kempczinski’ye bağlı olarak yeni bir küresel müşteri şefi pozisyonuna terfi ettirdi. Steijaert daha önce Avrupa ülkeleri, Rusya ve Avustralya dahil olmak üzere uluslararası işletilen pazarları yönetiyordu.

Programlar, müşterilerin yemek siparişleri ve alışkanlıkları hakkında, restoranların, insanları orada daha sık yemeye ve fazladan ürünlere daha fazla para harcamaya ikna etme umuduyla özel anlaşmalar yapmak için kullandığı değerli verileri toplar.

Kempczinski, McDonald’s’ın en büyük altı pazarında 40 milyondan fazla aktif uygulama kullanıcısına sahip olduğunu ve şu anda 30.000’den fazla restoranda teslimat sunduğunu söyledi. Kempczinski, şirketin ekibi “nihayetinde parçalanmış bir müşteri deneyimine yol açan bazı iç engelleri ve siloları kaldırmak için” oluşturduğunu belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>