McDonald’s ve Grab ortaklığını genişletiyor

0

McDonald's ve Grab

McDonald’s ve Grab ortaklığını genişleterek daha büyük bir hizmet sunacak. Bu ortaklıkla birlikte iki şirket, ödemeler alanında yenilikler sunacak.

McDonald’s ve Grab ortaklığı daha da büyüyor

McDonald’s, müşterilerini siparişlerini GrabPay mobil ödeme uygulaması aracılığıyla ödemelerini sağlamak için Singapur’daki Grab ile olan ortaklığını genişletti. İşbirliği, her iki şirketin de satın alma modellerini analiz etmesini sağlayacak bir veri platformu ortaklaşa geliştirme planlarını da içeriyor.

“Çok yönlü” ortaklık, GrabPay’in McDonald’s ağının yanı sıra McDelivery uygulaması ve web sitesinin yanı sıra şehirdeki McDonald’s ağında bir ödeme seçeneği olarak kullanılabilen ilk banka dışı e-cüzdan olacağı anlamına geliyor.

Fast food zinciri, Singapur’da her ay 6 milyondan fazla müşteriye hizmet verdiği 130 restoran, 17 arabaya servis, 42 tatlı büfesi ve 48 McCafé mağazası işletiyor. Teslimat, araç paylaşımı ve fintech gibi hizmetleri içeren Grab’ın uygulaması; Endonezya, Myanmar, Tayland ve Filipinler dahil olmak üzere sekiz Güneydoğu Asya pazarında 400’den fazla şehirde mevcut. Bununla birlikte McDonald’s, 2018’den beri Singapur’da yemek dağıtım hizmeti GrabFood’da hizmet veriyor.

Genişletilmiş ortaklıkla, McDonald’s müşterileri artık siparişleri için tezgahta, self servis sipariş kiosklarında ve geçiş noktalarında GrabPay aracılığıyla ödeme yapabilirler. Grab’ın son kilometre teslimat hizmeti GrabExpress, McDelivery uygulaması da dahil olmak üzere McDonald’s çevrimiçi sipariş platformlarıyla da entegre edilmiştir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>