McDonald’s yapay zeka kullanacak!

0

McDonald's yapay zeka

McDonald’s yapay zeka ile müşteriler siparişlerini daha hızlı verecek. Bunun için ses tabanlı bir yapay zeka teknolojisi satın alındı.

McDonald’s yapay zeka teknolojisine yöneliyor

Günümüzde sadece teknoloji üreticileri değil, hizmet alanında faaliyet gösteren şirketler de yapay zeka ile iş süreçlerini daha verimli ve daha hızlı hale getirmeye çalışıyor. Özellikle hızlı tüketim gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketler, sipariş süreçlerine yapay zeka teknolojisini ekliyor.

Fastfood sektörünün dev ismi McDonald’s, bunun son örneklerinden birine imza attı.

Ses tabanlı bir yapay zeka teknolojisi satın alan McDonald’s, bunu müşterilerle iletişiminde kullanmayı amaçlıyor. Böylelikle daha hızlı, daha doğru ve daha basit bir şekilde siparişlerin alınması ve müşterilere daha hızlı servis yapılması amaçlanıyor.

38 binden fazla satış noktasına sahip olman şirket, her gün yaklaşık 68 milyon müşteriye hizmet veriyor. Yapay zekanın, bu karmaşada etkin bir çözüm olabileceği düşünülüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>