MealPal 15 milyon dolarlık yatırım ile Londra’da açıldı                           

0

Üyelerine, en yakındaki restoranlarda öğle yemeği seçeneklerini sunan MealPal, 15 milyon dolarlık yatırım sonrasında Londra’da açıldı.

Çarşamba günü duyurulan A finansman turunda Comcast Ventures liderliğinde, Bessemer Venture Partners, Haystack Partners ve NextView Ventures da katkıda bulunarak markanın 15 milyon dolarlık bir finansman alması sağlandı.

MealPal Ocak’ta Kurulmuştu

Ocak 2016’da Miami’de kurulan MealPal; Boston, New York, Washington DC, Chicago, Philadelphia ve San Francisco’ya taşınarak geniş bir alanda hizmet vermeye başladı. Ancak Londra, MealPal’in ABD dışına doğru genişlediği ilk şehir ve önemli bir merkez olması sebebiyle çok daha dikkat çekti. Londra’ya giriş yapan marka, bölgedeki Deliveroo, EatFirst ve Uber Eats markalarla rekabete girecek. MealPal diğer markalara göre sadece kullanıcıların her lokantadan bir tabak almasına izin veriyor. Yapılan açıklamalarda öğle yemeklerinin MealPal ile karşılanması halinde kullanıcı başına yıllık 620 Euro tasarruf edilebileceği belirtiliyor. MealPal’e kaydolduktan sonra üyeler, MealPal’in uygulaması veya web sitesi aracılığıyla kendi evlerinin veya ofislerinin yakınındaki restoranlardan öğle yemeği siparişi verebiliyor.

Geleceğin iş sektörüne yönelik MealPal ve benzeri girişimlerin etkin bir şekilde yer alacağı tahmin edilirken, firmaların şimdiden güçlenmesi ve yatırımlar ile daha fazla alanda yer alması da dikkat çekici bir ayrıntı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>