Techinside Google News
Techinside Google News

Media Markt’ta yeni CEO

Media Markt Türkiye CEO’su grubun tecrübeli ismi Peter Leisten oldu.
- Advertisement -
Peter Leisten
Peter Leisten

Media Markt Türkiye’nin yeni CEO’su Peter Leisten, Media-Saturn Holding’de üst düzey yönetici olarak pek çok pozisyonda görev aldı. 2012 yılından bu yana Media Markt Türkiye’nin bağlı olduğu Media-Saturn Holding’de Başkan Yardımcısı ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü (COO) olarak görev yapan Leisten, aynı zamanda Türkiye pazarından da sorumluydu. Ülkeyi çok iyi tanıyan ve yıllardır Türk tüketicisini yakından gözlemleyen Peter Leisten’ın, Media-Saturn’ün büyüme stratejisi dahilinde Türkiye’nin en güçlü oyuncularından biri olmasında büyük rolü bulunuyor.

Mağazacılık sektöründe edindiği deneyimlerini, ileriki yıllarda şirketin yönetim vizyonuna taşıyan ve üstün yönetim becerileriyle kendisini kanıtlamış bir lider olan Peter Leisten, Media Markt Türkiye‘nin CEO’luk görevini üstlenmiş olmaktan büyük heyecan duyduğunu belirtti. Leisten: “Media Markt Türkiye, müthiş performansı ve yüksek potansiyeli sayesinde, pazarda stratejik olarak çok önemli bir yere geldi. Geçtiğimiz yıllar içerisinde pek çok başarıya imza attık. Pazarın üzerinde büyüme gösterdiğimiz Türkiye’de yatırımlarımızı artırarak önümüzdeki dönemde de büyümeye devam edeceğiz” dedi.

Peter Leisten kimdir?
2002 – 2005 yılları arasında Almanya’da faaliyet gösteren Saturn mağazasının yöneticiliği yapan Peter Leisten, 2014 yılına kadar Media-Saturn Holding Uluslararası Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Aynı zamanda 2010-2012 yılları arasında Media-Saturn Yunanistan’ın CEO’luğunu da yapan deneyimli yönetici, Haziran 2014’ten bu yana Media-Saturn Holding Başkan Yardımcılığı, Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür (COO) olarak görevini yürütüyordu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir