MediaMarkt, tüketici içgörülerine dayalı başarılı pazarlama faaliyetlerini anlattı

0

Teknolojinin yaşama kattığı gelişmeler hayatın her alanında değişimler yaratırken markaların tüketiciye ulaşmak için kullandığı araçlarda da farklılıklar gerçekleşiyor. Markalar artık tüketicilere daha özel yaklaşımlar sergiliyor. Bu yılki ana teması “An’lamak” olan ve 9 – 10 Nisan tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Araştırma Zirvesi, farklı sektörlerden alanında başarılı iş insanlarını buluşturdu.

Zirvede konuşan MediaMarkt Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Çağanur Uçtu Atay MediaMarkt’ın bugün nasıl Avrupa’nın 1 numaralı elektronik perakendecisi olduğunu anlattı. Çağanur Uçu Atay, konuşmasında pazarlama ve iletişim trendlerine değinirken özellikle tüketicilerin alışveriş ilgisini önemli derecede etkileyen faktörlerden bahsetti.

MediaMarkt Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Çağanur Uçtu Atay şöyle konuştu: “Tüketicilerimize mağazalarımızı ve internet sitemizi tekrar tekrar ziyaret etmesi için sürekli sebep yaratmalıyız. Bu yüzden de sürekli aktif olmalıyız. Ama özellikle yılın bütününe baktığımızda alışveriş ilgisini tetikleyen bazı özel günler var. Bu özel günlerin iletişimini yapmak içinse referansımızı müşteriden almalı ve önce müşteriyi doğru An’lamalıyız. Biz, MediaMarkt olarak; geleneksel yöntemleri de,  yeni pazar araştırma yöntemlerini de birlikte uyguluyoruz. Müşterilerimizle ilgili hem niceliksel hem de niteliksel verileri elde etmeye ve verilerin stratejik bir şekilde kullanmaya özen gösteriyoruz. Bu sadece anketler yoluyla veri toplamakla ilgili değil. Müşterilerle sosyal medya kanallarımızdan veya Çağrı Merkezimiz üzerinden doğrudan görüşmelerin öneminin farkındayız. Hem mağazada hem de e-ticarette en iyi deneyimi yaşatmak için çalışıyoruz”. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>