Meditasyon için 1.8 milyon TL’lik yatırım

0

Bireylerin mutluluklarını keşfetmelerine yardımcı olmak amacıyla kurulan ve üyelerine stres, uykusuzluk, nefes, motivasyon, odaklanma gibi konularda çözümler sunan Meditasyon Uygulaması, 1.8 milyon TL’lik ikinci yatırımını aldı.

Girişimin yatırımcıları arasında Teknasyon kurucu ortakları Burak Sağlık, Mustafa Sevinç, Mustafa Vardalı, melek yatırımcılar Alper Akcan, Sinan Güler, Alper Çağdaş, Can Canko, Selin Tiftikçi Tuncer, Tülin Karabük, Ebru Dorman, Murat Balcı, Yiğit Ihlamur ve StartersHub yer alıyor.

Bu yatırımın girişimciler tarafından ekibin genişletilmesi, teknoloji, uluslararası büyüme ve pazarlama bütçesine aktarılması planlanıyor.

“Kar amacı gütmekle beraber, bulunduğumuz topluma ve dünyaya katkıda bulunmak, buna da en başta çalışanlarımıza yatırım yaparak başlamamız gerekiyor. Kendi özgün şirket kültürümüzü yaratıyoruz, üyelerini mutlu etme amacıyla var olmuş bir şirket olarak ilk önce çalışanımızı mutlu etmek hedefindeyiz. Bu konu çok önemli, beraber çalıştığımız takım arkadaşlarımızın mutluluğu ve uyumu bizim için her şeyin önünde geliyor.” diyen girişimin kurucuları Fatih Mustafa Çelebi, Ali Murat Ceylan ve Berk Yılmaz yeni yatırım ile birlikte ekibi genişlemeyi planlıyor.

Meditasyon’u geliştirme sözü

Stres, endişe ve uykusuzluk bugün birçoğumuzun yaşadığı problemlerin başında geliyor.Meditasyonun ise stres ve uykusuzluk gibi problemlerle mücadelede yeri ve önemi çok büyük. Bu doğrultuda Meditasyon’u bir telefon uygulaması olmanın daha da ötesine taşımayı hedefleyen platformun 350 binden fazla üyesi bulunuyor. Kurucu ortaklardan Fatih Çelebi’nin verdiği bilgilere göre kurulduğu günden beri her ay en az yüzde 20 oranında üyesi artan girişim, bünyesinde 200’den fazla farklı meditasyon programı bulunduruyor ve bu rakam da her gün artıyor. Girişim şu anda Türkçe ve İngilizce dilinde hizmet vermekte olup önümüzdeki aydan itibaren İspanyolca versiyonuyla yeni ülkelere açılıyor.

Hızla artan rakamlar ve genişleyen bir ekiple her anlamda büyüyen Meditasyon ekibi kendisini birbirine bağlı, rekabetçi, dünyada yaşanan sorunlara duyarlı, hızlı olmayı alışkanlık edinmiş yeni bir şirket türü yaratan bireyler olarak tanımlıyor. Fatih, bu yıl içinde 1 milyon üyeye ulaşmayı hedeflediklerini de anlatıyor. Alınan bu yatırım sonrası pazarlama, takımın genişlemesi, uluslararası alanda açılım gibi konulara yoğunlaşılacak.

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>