Meksika Elon Musk’a izin vermedi

0

Meksika Elon Musk

Meksika Elon Musk’a kendi tekila markasına izin vermedi. Elon Musk’ın Teslaquila ismiyle çıkarmayı planladığı marka için tescil gelmedi.

Meksika Elon Musk’a red cevabı verdi

Son yılların en ilginç girişimcilerinden olan Elon Musk, sadece otomotiv ve uzay alanında değil, birçok alanda farklı projelerle karşımıza çıkıyor. Bunlardan biri de alkollü içecekler olmuştu.

2018 yılında Elon Musk, Tesla marka bir tekila için paylaşımda bulunmuştu ve bu paylaşım genellikle 1 Nisan şakası olarak algılanmıştı. Ancak ilginç projeleriyle karşımıza çıkan Musk, bunun bir şaka olmadığını gösterdi.

Tekila tüm dünyada tüketiliyor olmasına rağmen üretimi, tüketimi ve ticareti ile ilgili tüm süreç Meksika’daki CRT konseyine bağlı. Tekila markasını oluşturmak isteyen şirketler CRT’ye başvurmak ve gerekli izinleri almak zorunda diyebiliriz.

Tesla kendi tekila markası Teslaquila için CRT’ye başvurmuştu ve gerekli izinleri aldıktan sonra satışları yapmayı hedefliyordu. Ancak CRT, tekila markasını çağrıştırdığı gerekçesiyle Teslaquila markasını tescil etmedi. Şu anda çevrimiçi Tesla mağazasında bu ürün 250 dolarlık fiyatla görüntüleniyor ancak satın alınamıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>