Techinside Google News
Techinside Google News

Melekler şehrinden nesnelerin interneti şehrine

Los Angeles Valisi Eric Garcetti, geçen hafta kaleme aldığı yazısında şehrin yeni vizyonunda bahsetti. Bu vizyonda nesnelerin interneti başrolü oynuyor.
- Advertisement -
Los Angeles Valisi Eric Garcetti
Los Angeles Valisi Eric Garcetti

Los Angeles Valisi Eric Garcetti, Recode için kaleme aldığı yazıda yönettiği şehrin yeni vizyonundan bahsetti. Popüler kültürde Melekler Şehri olarak adlandırılan Los Angeles, Garcetti’nin açıkladığı vizyona göre teknolojinin ve nesnelerin internetinin kalbi olmaya aday.

Şehrin resmi internet sitelerinin her ay beş milyondan fazla insan tarafından ziyaret edildiğine dikkat çeken Garcetti, artık cihazların da önemli bir rol üstlendiğini kaydediyor.

Nesnelerin interneti ile şehirdeki hizmetlerin daha kaliteli hale getirmek için çalıştıklarını belirten Vali, örnek olarak otobüs ve metro seferlerinin çok daha kullanışlı hale geleceğini söylüyor. Şehir genelindeki ve araçlardaki sensörlerin bunu sağladığını belirten Garcetti, çok sayıda evde telefonla kontrol edilen, akıllı termostatlar bulunduğuna da dikkat çekiyor. Garcetti, bu tür konularda tüm büyük hizmet sağlayıcılarının ve markaların uymak zorunda olduğu kurallara kendilerinin de eşlik ettiğini ifade ediyor.

İnternetin öneminin her alanda ve her yerde hızla yükseldiğini dile getiren Eric Garcetti, kentte sınırlı sayıda üstün hızlara sahip geniş bant hizmet sağlayıcılarının olduğunu ve yine belli sayıda kablolu (ve daha da az kablosuz) sağlayıcıya sahip olduklarını hatırlatıyor.

Ağustos ayında FCC’ye (ABD Ulusal Ticaret Komisyonu) “eşit internet hizmeti” için başvuruda bulunduk.” diyen Vali, internetin herkes için ve kolayca erişilebilir olması gerektiğini belirtiyor. Hedef ise Los Angeles’ın bu konuda gerçek bir örneğe dönüşmesi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir