Mercedes-Benz 50 milyona merhaba dedi

0

Mercedes-Benz 50 milyon

Otomotiv sektörünün en köklü isimlerinden Mercedes-Benz 50 milyon üretim barajını geçti. Maybach S580, şirketin 50 milyonuncu aracı oldu.

Mercedes-Benz 50 milyon barajını geçti

Klasik ve spor başta olmak üzere birçok farklı kategorideki modelleriyle Mercedes-Benz, otomotiv sektörünün en köklü isimleri arasında yer alıyor. Mercedes-Benz, yayınladığı basın açıklamasında önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktıklarını duyurdu.

Yapılan açıklamada Mercedes’in 75 yılda 50 milyon araç ürettiği açıkladı. Şirketin 50 milyonuncu aracı ise Mybach S 580 model aracı oldu. Siyah ve gümüş tonlarıyla dikkat çeken bu araç, şirketin önemli bir adımı daha atmasını sağladı.

Mercedes-Benz’in 50 milyonuncu üretimi ise Almanya’da bulunan Factory 56 isimli fabrikasında gerçekleşti. Fabrika, şirket için tarihi bir adımı atmış oldu.

Geleceğe dönük yatırımları da dikkat çeken Mercedes-Benz, bu tesiste elektrikli EQS üretimi de yapacak. Otomotiv sektöründe elektrikli tahrik sistemine yönelik dönüşüm yaşanırken, Mercedes-Benz üretimiyle bu alanda da güçlü şirketler arasında yer alacak. Önemli bir adımın atıldığı Maybach modelinin satışlarına ise 2021 yılı ortalarında başlanması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>