Mercedes-Benz Türk StartUp 2019 yarışması başladı!

0

Mercedes-Benz Türk, 2017 yılında kutladığı 50. yılı kapsamında hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasında, 2019 yılı için başvurular kabul edilmeye başlandı. Yarışma, “Bize Startup’ını söyle, sana desteğini verelim” sloganıyla üçüncü kez düzenleniyor.

Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasında ödüller büyük!

Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasında bu yıl, Birleşmiş Milletler
Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri”nin bir veya birkaçına katkıda bulunan, topluma ve
çevreye fayda sağlayan, teknolojiyle bağı olan startup’lar davet ediliyor.

Değerlendirilmeye hangi startup’lar alınacak?

Başvuru kapsamında yarışma jürisi tarafından fikir aşamasını geçmiş, iş planı netleşmiş, prototipi üretilmiş ya da prototip planı hazır olan startup’lar değerlendirmeye alınacaklar. Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasında bu yıl belirlenen kriterlere göre en yüksek oyu alan ilk 10 startup’a çeşitli ödüller verilecek.

Yarışmaya kazanan startup’lara hangi ödüller verilecek?

Yarışmada ilk 10’a giren startup’lara, “StartUP Boost” adı verilen özel bir gelişim programı ve Mercedes-Benz ile özel Almanya seyahati hediye edilecek. Ayrıca 3 farklı kategoride en iyi 3 Startup’a 50 bin TL’lik büyük ödül verilecek.

İlk 10 içinden “Teknoloji”, “Sosyal Fayda” ve “Jüri Özel Ödülü: Kadınların Güçlenmesine Destek” olmak üzere 3 farklı kategoride belirlenecek 3 startup’a 50’şer bin TL para ödülü verilecek.

Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasının bu yılki 3 büyük ödülünden biri, yaptığı işle
kadınların güçlenmesine destek olan bir startupa gidecek. İş kolu veya alanı ne olursa
olsun, kriterleri sağlayan ve yaptığı işin sonuçları kadınların güçlenmesini destekleyen bir startup, jüri özel ödülünü alacak.

Yarışmaya nasıl katılınabilir?

Mercedes-Benz Türk StartUP yarışması için başvurular 26 Nisan 2b019 gece yarısına
kadar www.mbtstartup.com adresine online olarak kabul edilecek.

Süreç nasıl işeyecek?

13 Mayıs 2019 tarihinde sonuçlanacak ön elemeyi geçen startuplar, Mayıs ayında düzenlenecek eğitim kampında
bir araya gelecekler. Mentorlar eşliğinde pazarlama, network ve iş planı oluşturma eğitimleri verilen bu programın ardından nihai iş planı sunumları hazırlanacak ve çalışmalar jüri tarafından değerlendirilecek. Bu değerlendirmenin ardından İlk 10’a kalan yarışmacılar haziran ayındaki StartUP Boost programına katılacak. Mercedes-Benz Türk StartUP’ın kazananları Temmbuz ayında düzenlenecek özel ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>