Mercedes-Benz Türk startup yarışması için son başvurular!

0

mercedes benz türk

Mercedes-Benz Türk’ün destekleriyle düzenlenen Mercedes-Benz Türk Startup yarışmasının finali için geri sayım başladı.  Startup yarışmasına katılmak için son tarih 25 Nisan! Mercedes-Benz Türk AR-GE Direktörü Mustafa Üstertuna ile bu yarışmanın detaylarını konuştuk!

2017’de düzenlediği yarışmada 50 Startup’ı ödüllendirerek 500.000 TL‘yi hibe olarak dağıtan Mercedes-Benz Türk’ün, bu yıl düzenlediği yeni yarışmayada finale doğru adım adım yaklaşılıyor.

Mercedes-Benz Türk StartUP yarışması için geri sayım!

Mercedes-Benz Türk, 2018 yılında startup’lara verdiği desteği sürdürerek Mercedes-Benz Türk Startup yarışmasını duyurdu. Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları temasına odaklanan yarışma ile yenilikçi, sürdürülebilir ve yaratıcı fikirleri destekleyerek topluma ve çevreye fayda sağlayan, pozitif sosyal etkisi olan, hayatı kolaylaştıran çözümler üreten startup’ları ödüllendirecek.

Kimler katılabiliyor?

Startup’ınız Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları temasına uygun mu?
Startup’ınız;
•    Yaşadığınız şehri daha “çevreci”, daha “güvenli”, daha “verimli” hale getirmeye katkı sağlıyorsa,
•    Bireylerin (çocuk, kadın, yaşlı, engelli, öğrenci, genç…gibi) şehrin olanaklarından faydalanmasını kolaylaştırıyorsa,
•    Şehrin topluluklarının şehirle olan bağını güçlendiriyorsa,
•    Şehrin altyapı sistemlerini iyileştiriyorsa,
•    Şehrin kaynaklarını (su, kamu kaynakları, yeşil alanlar) çoğaltıyor ve daha verimli kullanılmasını sağlıyorsa,
•    Yaşadığınız şehre yeni kaynaklar (şehir içinde tarım bahçeleri, enerji üretimi, lojistiğin iyileştirilmesi) katıyorsa “Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları” temasına uygundur.

Proje çerçevesinde düzenlenen yarışmaya engelliler, kadınlar, yaşlılar, çocuklar, yoksullar gibi hassas grupların şehre ve hizmetlere erişiminden, şehir hayatının daha temiz ve sağlıklı olmasına, sürdürülebilir kentlerden herkes için erişilebilir beslenme, barınma ve ulaşım imkanlarına kadar pek çok konuda faaliyet gösteren startuplar katılabiliyor.

Ödül ne kadar?

Mercedes-Benz Türk Startup projesi 9 aylık bir sürece yayılıyor ve yarışmaya başvuran startup’lar değerlendirme adımları sırasında atölye çalışmaları, özel eğitim kampı, sektör buluşmaları gibi farklı araçlarla destekleniyorlar. Böylelikle, Mercedes-Benz Türk, hem kendi birikimini hem de proje ortaklığını yapan uzman kuruluşların birikimlerini adaylara aktararak startup’ların güçlenmesine destek veriyor.
3 farklı kategoride en iyi 3 Startup’a toplamda 150.000 TL’lik büyük ödül verilecek.

İlk 10’a kalanlara ödül var

3 farklı kategoride en iyi 3 Startup’a toplamda 150.000 TL’lik büyük ödül verilecek

Mercedes-Benz Türk Startup yarışmasında bu yıl ilk 10’a kalan Startup’lara Impact Hub Istanbul tarafından tasarlanan “StartUP Boost” adlı özel bir gelişim programı ve Mercedes-Benz ile özel Almanya seyahati hediye edilecek. İlk 10 içinden “teknoloji”, “sosyal fayda” ve “tema” olmak üzere 3 farklı kategoride belirlenecek 3 Startup’a ise 50’şer bin TL para ödülü verilecek.

Başvuru tarihi ne zaman?

Mercedes-Benz Türk StartUP yarışması için son başvuru tarihi 25 Nisan 2018 olarak belirlendi. Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasına buradan başvurabilirsiniz.

Mercedes-Benz Türk StartUP yarışması

Startup’ın konusu ne?

Eğer Startup’ınız;

Yaşadığınız şehri daha “çevreci”, daha “güvenli”, daha “verimli” hale getirmeye katkı sağlıyorsa,
Bireylerin (çocuk, kadın, yaşlı, engelli, öğrenci, genç…gibi) şehrin olanaklarından faydalanmasını kolaylaştırıyorsa,

Şehrin topluluklarının şehirle olan bağını güçlendiriyorsa,

Şehrin altyapı sistemlerini iyileştiriyorsa,

Şehrin kaynaklarını (su, kamu kaynakları, yeşil alanlar) çoğaltıyor ve daha verimli kullanılmasını sağlıyorsa,

Yaşadığınız şehre yeni kaynaklar (şehir içinde tarım bahçeleri, enerji üretimi, lojistiğin iyileştirilmesi) katıyorsa “Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları” temasına uygundur

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>