Mercedes-Benz Türkiye’deki yatırımlarını sürdürecek

0

Türkiye’de ekonomik anlamda farklı bir dönem yaşanırken, markaların bu ara dönemde nasıl karar verileceği oldukça merak ediliyordu. Konuyla ilgili sektör devleri tarafından yapılan açıklamalarda, yatırım konusunda kararlı bir politikanın sürdürüleceği görülürken, Mercedes-Benz de Türkiye’deki yatırımlarına devam edeceğini açıkladı.

Marka adına açıklama Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün yaparken, Türkiye’ye yapılan yatırımların artacağını ve bu konuda kararlı olduklarını söyledi. Özellikle Mercedes-Benz tarafından Aksaray bölgesine yapılan yatırımların 115 milyon Euro’ya ulaşabileceğini söyleyen Sülün, yaptığı bu açıklamalar ile Türkiye pazarına güvenildiğini da gösterdi.

Ar-Ge Merkezi Kuruyor!

Marka tarafından Aksaray’da yapılacak bir Ar-Ge merkezi, firmanın Türkiye’de de varlığını sürdürmesini ve Ar-Ge çalışmaları ile gelişmesini sağlayacak. Sülün özellikle Türkiye’de yaşanan siyasi olayların ekonomik anlamda herhangi bir engel teşkil etmediğini söylerken, hiçbir endişe dahi taşımadıklarını belirtti.

Türkiye’nin otomotiv sektöründeki istatistikleri markalar adına güven verirken, Mercedes-Benz mevcut krizlerin en azından otomotiv sektöründe yaşanmayacağını düşünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>