Mercedes elektrikli scooter geliştiriyor

0

Mercedes elektrikli scooter

Otomotiv sektörünün dev ismi Mercedes elektrikli scooter geliştirdiğini duyurdu. Şimdilik bu scooterla ilgili yalnızca iki fotoğraf paylaşıldı.

Mercedes elektrikli scooter projesi

Günümüzde otomotiv ve teknoloji devleri, akıllı şehiriçi ulaşım imkanı sağlayan elektrikli scooterlara yönelik birçok proje geliştiriyor. Bu şirketler arasına artık Mercedesde katıldı.

2019 Frankfurt Motor Show’da paylaşılan bilgilere göre Mercedes, elektrikli scooter geliştirmek için scooter üreticisi Micro ile ortaklık kurdu. İki şirketin ortaklaşa yürüttüğü projeyle, şehir içlerinde ulaşımı kolay hale getirecek bir elektrikli scooter modeli üzerinde çalışıldığı belirtildi.

Mercedes’in ana şirketi Daimler tarafından yapılan açıklamada ise Almanya’da artık elektrikli scooter kullanımına izin verildiğini ve bu araçların potansiyelinin artış gösterdiği belirtildi. Geliştirilecek yeni elektrikli scooter’ın Mercedes-Benz EQ ailesine ait olacağı, Mercedes logosunun bulanacağı ve gidonda Electric Intelligence logosuna yer verileceği duyuruldu.

Mercedes tarafından elektrikli scooterın teknik özelliklerine dair herhangi bir bilgi verilmedi. Sadece scooter’ın alt kısmının göründüğü iki adet fotoğraf paylaşıldı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>