Mercedes ile Tesla rakip oluyor

0

Mercedes ile Tesla

Mercedes ile Tesla 2020 yılında elektrikli otomobil piyasasında birbirine rakip olacak. Elektrikli otomobil piyasasında adından söz ettirmeyi planlayan Mercedes, 11 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

Mercedes ile Tesla yarışı

Dünyanın dört bir yanındaki büyük otomobil üreticileri, elektrikli otomobil piyasasında lider olmak için yarış halindeler. Alman otomobil üreticisi Mercedes, 2020 yılına kadar araç filosunu güçlendirmeyi planlıyor. Şirket bu planlama için 11 milyar dolarlık yatırım bütçesi oluştur. Mercedes gelecek planlaması ile elektrikli otomobil üreticisi Tesla’ya bu alanda rakip olacak gibi görünüyor.

İki otomobil devinin, 2020 yılında elektrikli araç piyasasında birbirine rakip olacağı tahmin ediliyor. Tesla her ne kadar borçlanmalar ile maddi dengesizlikler yaşasa da hisselerde General Motors ve Ford gibi şirketlerle yarışıyor. Ayrıca her ne kadar kısa bir tarihi bulunsa da bu zamana kadar Ford ile birlikte batmayan iki otomobil üreticisi olarak karşımıza çıkıyor.

Model 3 üretimi ile ses getiren Tesla, geçtiğimiz günlerde otomobil bir otomasyon şirketi satın aldı. Tesla, daha fazla araç üretimi ve satışıyla gelirlerini artırmayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>