Techinside Google News
Techinside Google News

Mercedes kendi şarj ağını kuracak

Mercedes-Benz, EQ müşterilerine kendilerine ait "süper" bir elektrikli araç şarj ağı sunmak için ChargePoint ve MN8 Energy ile ortaklık kuruyor.

Mercedes-Benz, EQ müşterilerine kendilerine ait “süper” bir elektrikli araç şarj ağı sunmak için ChargePoint ve MN8 Energy ile ortaklık kuruyor. Plan, ABD ve Kanada’da ana otoyol koridorlarına ve uygun (ve muhtemelen lüks) perakende ve hizmet noktalarına yakın inşa edilen yaklaşık 400 şarj merkezi sağlayacak.

Bu 400 şarj merkezi, 2.500’den fazla ChargePoint DC hızlı şarj bağlantı noktasıyla sağlayacak. Bağlantı noktası başına “en fazla” 500kW şarj sunulacak.

Mercedes-Benz gibi otomotiv liderleri, pazara yeni EV’ler getirerek elektrikli mobiliteye geçişe öncülük etmeye devam ediyor ve ChargePoint, sürücülerin beklediği basitliği ve ihtiyaç duydukları şarj hızını, sürücülerin istediği zaman ve yerde tüm araçlar için sağlama taahhüdünü sürdürüyor.

ChargePoint’in CEO’su Pasquale Romano: “Bu ortaklıkla, Mercedes-Benz ve MN8 ile mevcut ilişkilerimizi genişleterek sürücüler için sorunsuz bir şarj deneyimi ve saha ana bilgisayarlarına hiçbir ön maliyet olmaksızın anahtar teslimi şarj çözümleri sunuyoruz. Bunun gibi şarj merkezlerinin genişletilmesinin, şarj ve ticareti birleştiren yenilik ve erişilebilirliğin kesiştiği noktada 30 dakikalık yeni bir perakende ekonomisinin ortaya çıkmasını sağlayacağına ve sürücülere hızlı ve kolay bir şekilde şarj etmek için üstün bir deneyim sunacağına inanıyoruz” diyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir