Mercedes otobüsleri elektrikli olacak

0

Mercedes otobüsleri

Mercedes otobüsleri ile elektrikli araç çağına ayak uydurmak istiyor. Dünya devi otomotiv üreticisi, toplu taşımada elektrikli araçlarıyla rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor.

Mercedes otobüsleri çağa ayak uyduruyor

Mercedes-Benz, emisyonsuz toplu taşıma için uzun süredir kullanılan şehir otobüslerinin elektrikli versiyonunu geliştirmeye yönelik adımlar atmaktaydı. Mercedes, elektrikli “Citaro” hibridinin üretimini 2018 yılının sonuna kadar başlatmayı planladığını açıkladı. Mercedes her ne kadar 50000. Citaro üretimini kutlamış olsa da bu araçları elektrikli hale getirmek istiyor.

Son zamanlarda onlarca şehir, 2030 yılına kadar otobüs filolarını tamamen elektrikli hale getirme planları yapıyor. Norveç, Hollanda, Fransa gibi ülkeler 10-20 yıllık süreçte dizel ve benzinli araçları yasaklayarak temiz ulaşımın temellerini atıyor. Bu çağa ayak uydurmak isteyen Mercedes-Benz özellikle temiz, sessiz ve konforlu toplu taşıma için Citaro araçlarına yatırım yapmayı sürdürecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>