Merkez Bankaları dijital para birimlerini test ediyor

0

Merkez Bankaları dijital para

Fransa ve İsviçte’de Merkez Bankaları dijital para birimleri için yeni testlere başladı. Bu testlerde, sınır ötesi ödeme konusu ele alınıyor.

Merkez Bankaları dijital para birimleri araştırmalarına devam ediyor

Banque de France ve İsviçre Ulusal Bankası, toptan piyasalardaki işlemler için dijital para birimlerini test edecek. CBDC tabanlı bir sınır ötesi ödeme modelinin denenmesi için özel sektör konsorsiyumu ile birlikte çalışılıcak.

Testler,; Euro ve İsviçre Frangı’nın dijital versiyonları ve dağıtılmış bir defter teknolojisi (DLT) platformunda bir Fransız dijital finansal enstrümanı ile sınır ötesi anlaşmayı keşfedecek.

İsviçre Ulusal Bankası yönetim kurulu üyesi Andréa M Maechler, “Merkez bankalarının teknolojik gelişmelerden haberdar olmaları çok önemli. İsviçre Ulusal Bankası, Helvetia Projesi kapsamında tokenize edilmiş varlıkların wCBDC ile takasını zaten araştırıyor. Bu heyecan verici girişime katılarak bu analizi sınır ötesi bir bağlama genişletmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>