Mesajlaşma uygulamaları birleşecek mi?

0

Mesajlaşma uygulamaları

Facebook tarafından yapılan girişimlerin ardından, mesajlaşma uygulamaları birleşecek iddiaları gündeme gelmişti. Ancak bu birleşme projesi iptal olmak üzere.

Mesajlaşma uygulamaları birleşecek iddiaları

Sosyal medya platformu olmanın çok daha ötesine geçen Facebook, mesajlaşma uygulamaları ile gün içindeki iletişimin temelini oluşturuyor. WhatsApp, Messenger ve Instagram Direct kullanıcıların en çok kullandığı mesajlaşma platformları arasında yer alıyor.

Aylık 2 milyardan fazla kullanıcısı bu mesajlaşma platformlarının, tek bir platform haline getirileceği ve kullanıcıların tüm mesajlarını bu platform üzerinden yönetilebileceği konuşuluyordu. Hatta Facebook, bu yönde girişimlerde de bulunmaya başlamıştı.

Ancak ABD Federal Ticaret Komisyonu, muhtemel birleştirmenin piyasada tekelleşmeye neden olabileceğini ve bunun uygun olup olmadığının görüşülmesi gerektiğini belirtti. Bu açıklama sonrasında Facebook, birleştirme çalışmalarını kısmen durdurdu. FTC ile yapılacak görüşmelerin ardından Facebook’un nasıl bir karar alacağı şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>