Messenger Kids ABD dışında kullanılmaya başlandı

0

Messenger Kids

Messenger Kids, denemelerin ardından ABD dışına çıkmaya başladı. Çocuklar için güvenli bir platform olan Messenger Kids, iki ülkede aktif hale geldi.

Messenger Kids artık Kanada ve Peru’da

Messenger’ın ebeveyn kontrollü olan ve çocuklar için güvenli bir dijital platform sunan Kids özelliği ABD dışına çıkmaya başladı. Çocuklara metin, arama, görüntülü sohbet ve yüz filtreleri kullanma imkanı sağlayan mesajlaşma uygulaması, Haziran ayında Kanada ve Peru’daki kullanıcılar için aktif olmaya başladı. Böylelikle ilk kez ABD dışına çıkan uygulama, çocuklar için güvenli bir dijital ortam sağlayacak. Şu anda ABD ile birlikte 3 ülkede kullanılan uygulamanın Avrupa ülkelerinde ne zaman aktif olacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

Kids sürümü sayesinde, ebeveynler çocuğunun konuşacağı kişileri onaylayabiliyor. Onay vermedikleri durumda ise çocukları o kişiler ile iletişim kuramıyor. Böylelikle küçük yaştaki çocukların tanımadıkları veya kendinden büyük kişilerle iletişime geçmesi engelleniyor. Çocuklara sosyal medya yasağı konulmadan, güvenli bir şekilde sosyal medya kullanmaları sağlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>