Messenger Kids çıktı!

0

Messenger Kids

Messenger Kids, çocukların güvenliğinin sağlanması ve iletişime geçilen kişilerin aile denetiminde olması için geliştirildi. Messenger Kids, 13 yaş ve altı çocukların iletişim halinde kalmasını sağlayacak.

Messenger Kids ABD’de piyasaya çıktı

Facebook gizlilik odaklı yeni projesi ile çocuklar için konuşma platformu uygulaması için çalışmalarını sürdürüyor. Gizlilik odaklı uygulamada 13 yaşın altındaki çocuklar, sadece ebeveynlerinin izin verdiği kişilerle iletişim kurabiliyor. Uygulama ABD’de iOS’ta bugün yayına girdi. Arayüz olarak Messenger ile benzer özellikte olan uygulamadaki en önemli fark, çocuk profili oluşturulduktan sonra metin ve video sohbeti edilebilecek arkadaşlar için aile onayı gerekiyor.

Üstelik onay dahilinde standart Messenger kullanıcıları ile Kids kullanıcıları aile onayı dahilinde iletişim kurabiliyor. Böylelikle büyük ve küçük yaşlı kullanıcılar arasındaki iletişimin kopmaması da sağlanıyor.

Bir taraftan da bu girişimin gizliliğin korunmamasının yanı sıra, çocukları şimdiden Facebook kullanıcısı haline getirmek için yeni bir planlama olduğu söyleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>