Messenger’a yeni P2P ödeme seçeneği geldi

0

Sosyal medya şirketi Facebook Messenger, kullanıcılar için PayPal’ı yeni bir ödeme kaynağı olarak duyurdu. Messenger kullanıcıları artık PayPal ile P2P ödeme yapabilecekler. ABD’deki iOS kullanıcıları için aktif hale gelen yeni özelliğin yakında Android kullanıcıları için de aktif olacağı bildirildi.

Yeni P2P ödeme seçeneği: PayPal

Facebook, 2015 yılında Messenger için kullanıcıların ödeme yapabilecekleri bir sistem geliştirmişti. Bu yılın Nisan ayında ise P2P ödemelere yenilik getirerek uygulamadaki kullanıcıların gruplar arasında para göndermesine veya almasına olanak tanımıştı.

Facebook Messenger artık ödeyeme seçeneği olarak kullanıcılara PayPal hesabını kullanmalarını sağlıyor. Şu anda sadece ABD’deki kullanıcılar için getirilen yenilik, kullanıcıların sadece bankamatik kartları ile sınırlı kalmasının önüne geçiyor. Messenger uygulamasında kullanıcıları ödeme araçlarına götüren mavi bir artı simgesi görünüyor. Bu simgeye tıkladıktan sonra PayPal ile ödeme seçeneğine kolaylıkla ulaşılabiliyor.

PayPal ayırca Messenger için yeni bir müşteri hizmetleri botu da duyurdu. PayPal müşterileri, parolaları sıfırlama veya hesap sorgularını gönderme gibi işlemler için Messenger aracılığıyla bota erişebilir ve etkileşimde bulunabilir. PayPal yakın bir tarihte Skype ile de ödeme entegrasyonu oluşturmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>