Techinside Google News
Techinside Google News

Meta Game On programı ilk mezunlarını verdi!

Meta Game On programı, yerli oyun stüdyolarını stratejik büyüme yollarıyla tanıştırarak ilk mezunlarını verdi

Meta ve Game Factory iş birliğiyle hayata geçirilen Meta Game On programı, yerli oyun stüdyolarını stratejik büyüme yollarıyla tanıştırarak ilk mezunlarını verdi. Program, özellikle mobil uygulama ve oyun sektöründe faaliyet gösteren Türk stüdyolarının global arenada rekabet edebilirliğini artırmayı hedefliyor. Aralık ayında başlatılan ve büyük bir hızla devam eden program, İstanbul’daki son etkinlikle sona erdi.

Meta Game On’a katılan şirketler arasında Spektra Games, Rotatelab, Lokum Games, Apps Teknoloji, Mage Games, Gamester Kids, Gameguru, Fuse Games, Metaverse Dijital Teknoloji, Nitrogen Games, Bratziska, Last Games, Kosk Games, Gamer Arena ve Steer Studios (Savvy Games Group bünyesinde) yer aldı. Bu stüdyolar, Meta’dan sağlanan özel mentorluk desteği ve çeşitli avantajlarla donatıldı. Program, oyunlarını genişletme ve yeni pazarlara açılma konusunda katılımcılara değerli bilgiler sundu.

- Advertisement -

Eğitimler ve çalışma oturumlarının yanı sıra, Meta Game On katılımcıları etkili medya planlaması üzerine yoğunlaşarak oyunlarının tanıtım stratejilerini geliştirme fırsatı buldu. Deloitte gibi önde gelen danışmanlık firmalarının yanı sıra Ludus Ventures ve Boğaziçi Ventures gibi yatırım şirketlerinden gelen desteğe ek olarak, sektörün önde gelen melek yatırımcılarından kişisel deneyim paylaşımlarıyla zenginleşen bir network olanağı sağlandı.

Meta Game On, Türkiye’deki oyun stüdyolarını dünya çapında bir rekabette öne çıkaracak stratejilerle donatmayı sürdürecek ve yerli oyun endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir