Meta kripto para reklam yasağını kaldırıyor mu?

0

Kripto para Libra

Facebook, ya da yeni ismiyle Meta, bir süre önce platformlarında kripto para reklamlarının yayınlanmasını yasaklamıştı.

Kimse kullanıcılarımızı dolandıramaz deyip banı bastılar

Bu yasak aslında hiçbir güvenilirliği olmayan kimi kripto para projelerinin Facebook platormunu kullanarak insanları dolandırmasını önlemek için alınmış bir önlemdi. Ancak aynı zamanda, kendi kripto para projesi Libra’yı hayata geçirerek kripto para ekosistemini ezip geçmeyi planlayan ve galaksiye tek başına hükmetmeye kararlı olan Zuckerberg’ün rakiplerini yok etmek için aldığı bir önlem olarak da okunmuştu.

Şimdi ne hikmetse, tam da Facebook’un/Meta’nın kripto para projesinin iptal edilmiş olabileceğine dair işaretler gündeme gelmişken ve Libra’nın sorumlu yöneticisi Facebook’tan istifa etmişken, Zuckerberg’ün kripto para reklamlarına tekrar izin verebileceğinin işaretleri ortaya çıktı.

Acaba, kendi kripto parasıyla piyasasının kaymağını yiyemeyeceğini fark eden Zuckerberg, diğer kripto para projelerinden reklamlar vasıtasıyla kazanç sağlama fikrine geri mi döndü? Çünkü, şu anda bilinçsiz insanları yeni kripto para arzı reklamlarıyla dolandırmaya çalışan grupların sayısı, eskiye oranla çok daha fazla ve Facebook kullanıcıları için dolandırılma riski artık eskisinden de büyük.

Peki kullanıcıları dolandırıcılardan koruma politikasına ne oldu Zuck?

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>