Techinside Google News
Techinside Google News

Meta Quest 3 ortaya çıktı! Zuckerberg erken davrandı

Zuckerberg Meta’nın duyurusundan daha erken davranarak Meta Quest 3 için yeni bilgiler paylaştı. Quest 3 iddialı bir şekilde geliyor.
- Advertisement -

Zuckerberg Meta’nın duyurusundan daha erken davranarak Meta Quest 3 için yeni bilgiler paylaştı. Zuckerberg, Instagram’daki bir videoda yeni kulaklığın 499 dolardan başlayacağını söyledi. Gönderi, “yüksek çözünürlüklü renkli karma gerçeklik” ile duyurulan ilk kulaklık olacağını belirtti. Quest 3, bir önceki nesil olan Quest 2′den yüzde 40 daha ince yapıda.

Quest 3 iddialı geliyor

Ön tarafta, bir kullanıcının kulaklığı takarken ve uygulamalarla etkileşimde bulunurken çevrelerindeki gerçek dünyayı görebileceği bazı geçiş deneyimlerini iyileştirebilecek en az üç kamera bulunuyor.

Meta yaptığı açıklamada, “Aslına uygun renkli geçiş, yenilikçi makine öğrenimi ve mekansal anlayış, sanal içerik ve fiziksel dünyayla aynı anda etkileşim kurmanıza olanak tanıyarak keşfedilecek sınırsız olanaklar yaratıyor” dedi.

Quest 3, yeni nesil bir Qualcomm ile gönderilecek ve Meta, 27 Eylül’de Connect konferansı sırasında daha fazla ayrıntı açıklayacak.

Zuckerberg’in paylaşımına göre kısa notlar ise şu şekilde:

Quest 3, 499 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak ve Meta’nın 2020 sonbaharında 299 dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya sürdüğü Quest 2 kulaklığının üst modeli olacak.

Apple’ın rakip VR başlığını şirketin Haziran WWDC etkinliğinin bir parçası olarak piyasaya sürmesi bekleniyor.

Meta’nın VR ve AR teknolojileri geliştiren Reality Labs birimi, şirketin ilk çeyreğinde 3.99 milyar dolar faaliyet zararı kaydederken, 339 milyon dolar gelir elde etti.

Araştırma grubu NPD Group 2022 Aralık ayında ABD’deki VR kulaklık satışlarının 2022′de bir önceki yıla göre yüzde 2 düşüşle 1.1 milyar dolara gerilediğini duyurdu. Bu da sürükleyici teknolojinin ana akım tüketici elektroniği hiti olmaktan hala çok uzak olduğunu gösterdi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir