Techinside Google News
Techinside Google News

Meta Twitter rakibi uygulama çıkarabilir

Yayınlanan yeni bir rapora göre Meta Twitter rakibi uygulama üzerinde çalışıyor. Uygulamanın Haziran sonunda çıkması bekleniyor.
- Advertisement -

Yayınlanan yeni bir rapora göre Meta Twitter rakibi uygulama üzerinde çalışıyor. Uygulamanın Haziran sonunda çıkması bekleniyor.

Bloomberg, ana şirket Meta Platforms’a ait bir sosyal medya platformu olan Instagram tarafından geliştirilen uygulamanın metin tabanlı olacağını ve Twitter ile rekabet edeceğini bildirdi. UCLA Extension Social Media ve Influencer Marketing Eğitmeni Lia Haberman’a atıfta bulunan kaynağın bildirdiğine göre, kullanıma sunulması en erken Haziran ayı sonu civarında olabilir.

Meta sadece metin tabanlı sosyal medyada geride

Haberman, özelliklerinin diğer bazı uygulamalarla uyumluluk ve Instagram platformuyla bağlantı içerebileceğini öne sürdü. Bunu bir tweet dizisinde ve ICYM haber bülteni için yakın zamanda yaptığı bir gönderide yaptı. İsmi açıklanmayan kaynaklar, Bloomberg’e bazı ünlü kişilerin ve sosyal medya fenomenlerinin, test aşamasındayken uygulamaya son aylarda eriştiklerini söyledi.

Bloomberg raporu, Platformer ve Moneycontrol tarafından yayınlanan makalelerin bir Meta sözcüsünün şirketin “metin güncellemelerini paylaşmak için bağımsız, merkezi olmayan bir sosyal ağ araştırdığını” söylediğinden yaklaşık iki ay sonra geldi.

Bildirilen metin tabanlı Twitter rakibi, Meta Platforms’un uygulama ailesine bir ek olarak işaretlenecek. Instagram’a ek olarak Facebook, Messenger ve WhatsApp çatısı altına giriyor. Meta bu konuyla ilgili henüz yorum paylaşmadı.

2023’ün ilk çeyreğinde Meta, 3.02 milyar kişinin her gün şirketin temel ürünlerinden (Facebook, WhatsApp, Instagram veya Messenger) en az birini kullandığını bildirdi. Bu, önceki çeyreğin günlük 2.96 milyar aktif ürün kullanıcısına göre hafif bir artış ve kullanıcı sayısında yıldan yıla yüzde beşlik bir artış anlamına geliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir