Techinside Google News
Techinside Google News

Meta yapay zeka görüntü oluşturacak!

Meta yapay zeka görüntü oluşturma konusunda bir hayli iddialı. WhatsApp'a gerçek zamanlı yapay zeka görüntü oluşturma konusunda yeni bir özellik ekleniyor.

Meta, WhatsApp’a gerçek zamanlı yapay zeka görüntü oluşturma özelliği ekliyor. Meta, ABD’deki WhatsApp kullanıcıları için gerçek zamanlı AI görüntü oluşturmayı beta olarak kullanıma sunuyor. Meta AI ile bir sohbette metinden resme bir komut istemi yazmaya başladığınızda, oluşturmak istediğiniz şey hakkında daha fazla ayrıntı ekledikçe görüntünün nasıl değiştiğini göreceksiniz.

Meta yapay zeka görüntü özelliği

Meta tarafından paylaşılan örnekte bir kullanıcı, “Mars’ta bir futbol maçı hayal edin” istemini yazıyor. Oluşturulan görüntü, tipik bir futbolcudan Mars manzarasındaki tüm futbol sahasını göstermeye hızla dönüşüyor. Betaya erişiminiz varsa Meta AI ile bir sohbet açarak ve ardından “Imagine” kelimesiyle bir komut istemi başlatarak bu özelliği kendiniz deneyebilirsiniz.

- Advertisement -

Ayrıca Meta, Meta Llama 3 modelinin artık “daha keskin ve daha kaliteli” görüntüler üretebildiğini ve metin göstermede daha iyi olduğunu söylüyor. Ayrıca Meta AI’dan sağladığınız görsellere animasyon eklemesini de isteyebilirsiniz, böylece bunları arkadaşlarınızla paylaşmak üzere bir GIF’e dönüştürebilirsiniz.

WhatsApp’taki kullanılabilirliğin yanı sıra, web için Meta AI aracılığıyla gerçek zamanlı görüntü oluşturma da ABD’li kullanıcılara sunulmaktadır. Yeni özellik , WhatsApp, Instagram, Facebook ve Messenger da dahil olmak üzere Meta’nın tüm uygulamalarında yapay zeka özelliklerinin daha geniş bir şekilde kullanıma sunulmasının bir parçası olarak geliyor. Meta’nın yapay zeka asistanı Instagram, WhatsApp ve Facebook’ta her yere yerleştiriliyor. Bu arada şirketin bir sonraki büyük yapay zeka modeli Llama 3 geldi. Geçtiğimiz Eylül ayında tanıtılan Meta AI asistanı artık Instagram, Facebook, WhatsApp ve Messenger’ın arama kutusuna entegre ediliyor. Ayrıca doğrudan ana Facebook akışında görünmeye başlayacak. Meta’nın uygulamalarının mesajlaşma gelen kutularında onunla hlaen sohbet edebilirsiniz. Ve ilk kez artık Meta.ai adresindeki bağımsız bir web sitesi aracılığıyla erişilebilir durumda.

Meta’nın asistanının gerçek bir ChatGPT rakibi olma umuduna sahip olması için, temel modelin daha iyi olmasa da aynı derecede iyi olması gerekiyor. Bu nedenle Meta, temel açık kaynak modelinin bir sonraki büyük versiyonu olan Llama 3’ü de duyuruyor. Meta, Llama 3’ün temel kıyaslamalarda kendi sınıfındaki rakip modellerden daha iyi performans gösterdiğini ve kodlama gibi görevlerde genel olarak daha iyi olduğunu söylüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir