Metaverse’ün gelecekteki haline en büyük etkinlikte baktık!

Dünyadaki en yeni teknolojileri yerinde görebilmek için ShiftDelete.Net editörü Furkan Karaca, 10-14 Ekim tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen GITEX 2022 fuarına katılım sağladı. Burada sanal evren olarak bildiğimiz Metaverse alanında düzenlenen en büyük etkinliklerden Xverse’de NVIDIA’dan Aston Martin’e kadar birçok şirketin yeni ürünlerini ve teknolojilerini inceledik.

GITEX 2022’de Metaverse etkinliğine katıldık!

Fuar alanında ilk olarak sanal gerçeklik gözlükleri ve kulaklıkları takarak metaverse içerisinde canlı olarak konser veren bir grubu izledik. Ardından etkinlik alanındaki çeşitli oyunları, meditasyon çözümlerini ve iş için geliştirilen toplantı alanlarını gördük.

Daha sonra metaverse içerisinde kendi mağazasını açarak satışa başlayan H&M’in fuar alanını ziyaret ettik. Burada yalnızca gerçek hayatta giymek için değil, aynı zamanda bu sanal evrendeki avatarımızın da giyebileceği kıyafetlerin satıldığını görüyoruz. Üstelik bütün alışverişi kripto paralar ile yapmak mümkün.

Son olarak da Microsoft ve Facebook gibi AR/VR sanal gerçeklik gözlüğü üreten şirketlerin standlarını ziyaret ettik. Burada yeni tanıtılan HoloLens 2 gibi isteğe ve bütçeye göre farklı özelliklere sahip ürünlerin yer aldığını gördük.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz