Metin tabanlı yapay zeka geliştirildi!

0

Metin tabanlı yapay zeka

Bir nöro bilim öğrencisi tarafından metin tabanlı yapay zeka geliştirildi. Oyunlar için geliştirilen bu yapay zeka, daha etkileşimli bir oyun deneyimi sunuyor.

Metin tabanlı yapay zeka ile oyun deneyimi

Nathan Whitmore isimli bir öğrenci tarafından geliştirilen yapay zeka, Ender’s Game filminden esinlenilerek ortaya çıktı. Metin tabanlı olarak çalışan bu yapay zeka, oyun öncesinde oyuncuyla etkileşime geçiyor.

GPT-2 isimli nöral ağ, oyuncuya farklı senaryolar çıkarıyor ve oyuncuyla konuşuyor. Oyuncuyla uzun süre konuşan bu nörol ağ, farklı senaryolara geçilmesini sağlıyor ve oyuncuya uzun soluklu bir döngü sunuyor. Ayrıca oyuncunun talebine göre de şekillenen bu döngü, daha eğlenceli bir oyun deneyimi sağlıyor. Henüz ilk aşamalarda olduğu belirtilen bu yapay zekanın, önümüzdeki günlerde oyunlarda kullanılması pek de şaşırtıcı olmayacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>