Metroda QR kod ile ödeme yapılabilecek

0

metroda QR kod

Hong Kong’ta metroda QR kod ile ödeme yapılabilecek. Yeni dijital ödeme sistemi için metro ağı ile Alibaba arasında anlaşma imzalandı.

Alibaba metroda QR kod ile ödeme sistemi geliştirecek

Şu anda Hong Kong’ta metro ağında ödeme sistemi için Octopus denilen kartlar kullanılıyor. Ancak bu sistemi daha kolay ve hızlı hale getirmek için Alibaba ile yeni bir anlaşma imzalandı. 2020 yılında kullanıma sunulacak olan sistemle yolcular, metro geçişlerinde QR kod ile ödeme yapabilecekler. QR kod, ödemeyi Alibaba’nın ödeme sistemi olan Alipay üzerinden alacak.

Alibaba, bu sistemler günlük hayattaki ödemeleri dijitalleştirmenin yanında Alipay kullanan kişi sayısını artıracak. Benzer şekilde Apple Pay, Tokya’da mobil ödeme temelli bir ulaşım sistemi üzerinde çalışıyor.

Her gün milyonlarca insanın toplu taşıma kullandığı bu bölgelerde dijital ödemeye geçilmesi, sağlayıcıların kullanıcı sayısında ciddi bir artışa denk gelecek. Ayrıca dijital ödemelere olan alışkanlık ve güveni de artıracak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>