MicroLED üreticisi Plessey için yeni gelişme

0

MicroLED üreticisi

Apple bir süredir MicroLED üreticisi Plessey şirketini satın almak için girişimlerde bulunuyordu. Ancak bu satın almada Apple’ın karşısına Facebook çıktı.

MicroLED üreticisi Plessey için Facebook engeli

Apple uzun süredir artırılmış gerçeklik sektörüne yönelik yeni cihazlar geliştirmek için yeni stratejiler oluşturuyordu. Apple özellikle artırılmış gözlük için yeni bir MicroLED üreticisi almak istiyordu.

Apple’ın bu satın alma için Plessey ile ilgilendiği biliniyordu. Ancak The Information tarafından paylaşılan bilgilere göre bu satın almada Apple’ın önüne Facebook engeli çıktı. Facebook ile özel bir lisans anlaşması bulunan Plessey’in ürettiği teknolojilerin ilk alıcısının Facebook olacağı belirtiliyor. Bu da Plessey’in Apple için teknoloji üretmesinin önünde büyük bir engel olacağı ön görülüyor.

Giyilebilir teknoloji sektörüne yönelik inovatif çözümleri ile dikkat çeken Plessey’in sözleşme ile Facebook’a bağlanmış olması, bu sektörde Facebook’un elini güçlü hale getiriyor.

Apple 2022 ile 2023 yıllarında giyilebilir teknoloji ürünlerini piyasaya sürmeyi hedefliyor. Ancak bunun için Apple’ın elini daha da hızlı tutması gerekiyor. Facebook giyilebilir teknoloji ürünleri sektöründe Plessey ile yaptığı anlaşma sayesinde şu an için Apple ve Google’dan daha avantajlı görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>