Micron, NAND serisi ticari SSD’sini tanıttı

0

Micron NAND serisi ilk SSD’si olan 5200 ECO ve 5200 PRO tanıtımını yaptı. Micron NAND serisi ile gerek bulut gerekse sanallaştırma hizmetlerinde kullanıcılara kolaylık sağlayacak.

Micron NAND serisi

Micron yaptığı açıklamada, işletmelerin sanallaştırılmış iş yüklerine ve bulut mimarilerine NAND flash belleği ile güç vermek amacıyla 5200 serisi SATA SSD’sini duyurdu. Micron 5200 ECO ve 5200 PRO’nun yoğunluğu, verimliliği, tutarlılığı ve güç verimliliğini artırmak için 64 katmanlı 3B NAND üzerinde geliştirildiğini belirtti. 5200 serisi, 7.68 TB’a kadar kapasiteler sunuyor. 95 k IOPS rastgele okuma ve 33 k rasgele yazma sağlıyor. (IOPS: Input/output operations per second yani saniyede okuma, yazma hızı)

Micron, 5200 serisinin NAND teknolojisi ile satın alınabilecek ilk kurumsal SSD olduğunu söyledi. Micron’a göre 5200 SSD’ler kolay kurulum sağlıyor. Beş adet hedef iş yükü ve uygulaması vardır: sanallaştırma ve VDI, bulut depolama, OLTP, BI / DSS ve medya akış.

İşletmeleri geleneksel HDD’lerden uzaklaştıracağını belirten Micron, tek bir 2.5 inç SSD’nin 24 10K RPM sabit diskten oluşan bir belleğe göre üç kat daha fazla performans sağladığını belirtti.

Aşağıda görsel ile 5200’ın datasheet’ini inceleyebilirsiniz.

Micron NAND

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>