Microsoft 1 milyar dolar değerinde bulut bağışı yaptı

0

azureMicrosoft, uzun zamandır bulut servislerini güçlendirmek adına önemli adımlar atıyordu. Şirketler için Microsoft’un Azure bulut servisleri, iş süreçleri açısından kritik işlevleri üstlenmeye başladı. Uygulamaları çalıştırmak, verileri depolamak için kullanılan bulut servisleri artık iş dünyasının vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi.

Ne var ki, bulut servisleri bedava bir hizmet değil ve özellikle üniversitler veya kar amacı gütmeyen organizasyonlar gibi kuruluşlar için güçlü bulut servislerine erişim önemli bir maliyet gerektiriyor.

Microsfot şimdi bu kurumların daha özgür çalışabilmesi için, üniversitelere ve kar amacı gütmeyen kurumlara, önümüzdeki üç yıl boyunca, toplam değeri 1 milyar dolar olan bulut servislerini bağışlayacağını açıkladı.

Microsoft’un bağış programı içinde, Azure, Office 365 uygulamaları, depolama alanları ve uzaktan erişim yazılımları da bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>