Microsoft Adobe Flash desteğine son veriyor

0

Microsoft Adobe Flash

Yıl sonuna kadar Microsoft Adobe Flash desteğini sonlandıracak. Bu destek tüm tarayıcılardan artık kaldırılacak.

Microsoft Adobe Flash desteği son buluyor

Yazılım dünyasının dev ismi Microsoft da Google’ın ardından Adobe Flash desteğini sonlandıran platformlar arasında yer alıyor. Kullanıcılara bu konu hakkında detaylı bir bilgilendirme yapılmış durumda.

2019 yılında Microsoft, tüm tarayıcılarındaki Adobe Flash desteğini kaldıracağını açıklamıştı. Internet Explorer 11, Edge Legacy ve Edge Chromium gibi tarayıcıları kapsayan bu karar için yıl sonuna kadar kesin adımlar atılacağı duyuruldu.

Ancak Adobe Flash kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılar, bazı aşamaları geçmesi gerekiyor. Örneğin isteyen kullanıcılar Edge’in IE modunu kullanarak Flash eklentisi ekleyebilecek.

Adobe tarafından fişi çekilen, Microsoft ve Google gibi devlerin desteği sonlandırdığı Flash eklentisi, artık kademeli olarak hayatımızdan çekiliyor. Bunun için web sitesi yöneticilerinin de sitelerini Flash desteği durumuna göre yeniden düzenlemeleri büyük bir öneme sahip.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>