Microsoft Adobe Flash Player için fişi çekti

0

Microsoft Adobe Flash Player

Microsoft Adobe Flash Player için net bir karar aldı. Yayınlanan güncelleme ile Adobe Flash Player, Windows’tan kaldırıldı.

Microsoft Adobe Flash Player’ı kaldırdı

Adobe tarafından Flash desteğinin sonlandırılacağının açıklanması, yazılım sektörünü harekete geçirdi. Microsoft da Adobe Flash Player konusunda net bir karar veren şirketler arasına katıldı.

10 yılı aşkın süredir Windows’ta yer alan Adobe Flash Player, yayınlanan yeni güncelleme ile Windows 10’dan kaldırıldı. Bu güncellemeyi yapan kullanıcılar için denetim masasında Adobe Flash Player ile ilgili herhangi bir ayar değişikliği yapma seçeneği sunulmuyor. Bu yönüyle Microsoft’un net bir karar verdiğini söyleyebiliriz.

Ancak Microsoft Edge ve diğer tarayıcılarda Flash bileşenleri halen sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Ancak uzun vadede Adobe Flash Player desteği bu tarayıcılarda da son bulacak. Özellikle de resmi desteğin bu yılın sonunda çekileceğini düşündüğümüzde, Adobe Flash Player için çok kısa bir süre kaldığını söyleyebiliriz. Daha önce Google Chrome, 2021 Ocak’ta Adobe Flash Player desteğini sonlandıracağını duyurmuştu. Benzer şekilde yazılım sektöründe artık Adobe Flash Player’a yer verilemeyecek diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>