Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft App Studio’nun Örtüsünü Kaldırdı

- Advertisement -

Microsoft’un cep telefonu ve tabletler gibi mobil platforlar için uygulama geliştirmeye yönelik platformu App Studio bir süredir uzmanların erişimine açık kapalı beta testlerine devam ediyordu. Microsoft kapalı beta dönemini sonlandırıp açık beta dönemine geçerek tüm uygulama geliştiricilerin App Studio’ya ulaşmasına imkan sağladı.

large_Windows_20App_20Studio

Microsoft App Studio hiç programlama bilmeyenlerin bile kullanarak basit uygulamalar geliştirebileceği bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Browser ile erişilen App Studio platformunda sunulan şablonlardan birisini seçen kullanıcı daha sonra özelleştirmeler ile yardımı ile geliştirmek istediği uygulamayı şekillendirebiliyor. Sosyal medya ve içerik paylaşım sitelerine bağlanarak içerikleri otomatik olarak alabilen App Studio bileşenleri ile temel uygulamları hazırlamak bir kaç tıklama ve adımı takip etmek kadar kolay.

Uygulama geliştirme sürecini tamamlayan kullanıcılar diledikleri takdirde Microsoft Uygulama Mağazasında yayınlamaya hazır şekilde paketlenmiş uygulamalarını Windows Phone 8.0, Windows Phone 8.1 ve Windows 8.1 ile uyumlu olacka şekilde download edebiliyorlar.

Microsoft henüz Beta süresinin bitişi ile alakalı bir açıklama yapmış değil. Platformu incelemek isteyen meraklı kullanıcılar buradan ilgili platforma ulaşabilirler.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir