Microsoft askeri sözleşmeyi iptal edecek mi?

0

Microsoft askeri

Microsoft askeri sözleşmeyi imzaladıktan sonra birçok tepki aldı. Özellikle işçiler, bu konuda protestolarına devam ediyor.

Microsoft askeri sözleşmeden vazgeçecek mi?

Artırılmış gerçeklik alanında birçok yeniliği ve kolaylığı beraberinde getiren HoloLens için ABD ordusuyla askeri sözleşme imzalandı. 480 milyon dolarlık anlaşma kapsamında Microsoft, ABD ordusu için HoloLens’in artırılmış gerçeklik teknolojisinin kullanılması yönünde karar alındı.

Yapılan anlaşmada HoloLens’lerin hem askeri eğitimler hem de silah üretiminde kullanılması amaçlanıyor.

Ancak bu anlaşmaya yönelik tepkiler artarak devam ediyor. 100’den fazla şirketin CEO’su Satya Nadella’ya mektup göndererek, anlaşmanın iptal edilmesini talep etti.

Ayrıca Microsoft çalışanları da ortak bir Twitter hesabı açarak tepkilerini dile getiriyor. Bu hesaptan yayınlanan mektupta, çalışanlar silah üretimine fayda sağlamak istemediklerini belirtti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>