Microsoft Azure Migrate piyasaya sürülüyor

0

Microsoft Azure Migrate

Microsoft Azure Migrate ile Amazon ile bulut rekabetinde fark yaratmak istiyor. Azure Migrate, VMware müşterilerinin uygulamalarını buluta taşımasını kolaylaştıracak 27 Kasım’da piyasaya sunulacak. Üstelik ücretsiz bir araç olacak.

Microsoft Azure Migrate ücretsiz olacak

Bulut bilişim savaşlarında Microsoft ile Amazon arasındaki rekabet gün geçtikçe kızışıyor. Microsoft, sektörde Amazon’un önüne geçebilmek için Azure Migrate, aracını kullanıma sunacak. Müşterilerin buluta geçişini kolaylaştıracak bu aracın, 27 Kasım’da piyasaya sürüleceği duyuruldu. Üstelik Azure Migrate ücretsiz bir şekilde piyasaya sürülecek.

Şirketler, genellikle getirdiği maliyet tasarrufu ve performans iyileştirmeleri için “kamu bulutlar” olarak adlandırılan  araçları piyasaya sürüyor. VMware tabanlı uygulamaları destekleyecek olan Azure Migrate, oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor. Azure Compute’nin ürün sorumlusu Corey Sanders, diğer çözümlerin aynı anda tek bir çözüm sunduğunu, Azure Migrate’ın ise tek seferde toplu bir çözüm getirdiğini söyledi. Sanders, VMware altyapısının veri merkezlerinde depolama maliyetlerinde yüzde 84 tasarruf sağladığını belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>