Microsoft Azure Space girişimini başlattı

0

Microsoft Azure Space

Microsoft Azure Space girişimi ile yeni alanlara yöneliyor. Bu girişimle Microsoft, Airbus’la ortak çalışma yürütecek.

Microsoft Azure Space girişimi için harekete geçti

Microsoft, Azure’u bulut pazarının uzay ve uydu bağlantı/hesaplama bölümünde kilit bir oyuncu olarak konumlandırmak için tasarlanan Azure Space girişimini başlattı. Microsoft, Azure Space ile ilgili güncellemelerin yanı sıra Airbus ile Azure Space başlığı altına düşen yeni bir ortaklık sağladı.

Microsoft yetkilileri Azure Orbital’in artık genel ön izlemede olduğunu söyledi. Azure Orbital, müşterilerin Microsoft’un kendi ve ortaklarının yer istasyonlarıyla iletişim kurmasına ve uyduları kontrol etmesine olanak tanıyorr. Microsoft ayrıca Azure Space özellikleriyle ilgilenen kullanıcılara hizmet vermek için diğer hizmetlerinin çoğunu Azure ile entegre ediyor. Microsoft, bulutsuz optik ve multispektral görüntülere odaklanan bir Microsoft Research AI projesi olan SpaceEye’i, kullanıcıların bulutları “görmesine” yardımcı olarak lanse ediyor ve Project Turing görüntü geliştirme teknolojisi ile görüntüleri geliştiriyor.

Microsoft, Airbus ile yeni ortaklığı aracılığıyla Airbus’ın yüksek çözünürlüklü uydu görüntülerini ve yükseklik verilerini Azure Haritalar’a getiriyor. Microsoft yetkilileri, Airbus’ın görüntüleri ile Azure Machine Learning ve diğer yapay zeka hizmetlerini birleştirerek, müşterilerin nakliye rotalarını, trafik modellerini ve küresel satın alma eğilimlerini analiz ederek tedarik zinciri kesintilerini tahmin etme gibi görevleri daha iyi yerine getirebileceğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>