Microsoft Başkanı Smith’ten dijital para eleştirisi

0

Microsoft Başkanı Smith

Microsoft Başkanı Smith, dijital para ekosistemine giren teknoloji şirketlerini eleştirdi. Smith, Bill Gates ile benzer açıklamalarda bulundu.

Microsoft Başkanı Smith, dijital para ekosistemini eleştirdi

Kripto para piyasasında yaşanan büyüme, faaliyet alanı farklı olan şirketlerin de bu ekosisteme katılmasıyla devam ediyor. Ancak Microsoft’un başındaki isim olan Smith’ten bu konuda önemli yorumlar geldi.

Facebook’un dijital para girişimi Diem’e atıfta bulunan Smith, dijital paralara karşı muhalif olduğunu gösterdi. Kendilerinin bir banka olmadığını ve banka olmak istemediklerini vurguladı. Ayrıca Smith, bankacılıkta faaliyet gösteren müşterilerini karşılarına almak istemediklerini de söyledi. Smith’in bu açıklamaları, Microsoft’un dijital para ekosisteminden bir süre daha uzak kalacağını gösteriyor.

Bununla birlikte aslında Smith’in açıklamalarının, Microsoft’un kurucu ismi Bill Gates ile benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Bill Gates daha önceki açıklamalarında kendisinin Bitcoin tutkunu olmadığını söylemişti. Ayrıca Gates birçok kez kripto para madenciliği kaynaklı enerji tüketimine de dikkat çekmişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>