Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft bilgisayar aksesuarı satmayacak

Açıklamaya göre Microsoft bilgisayar aksesuarı satmayacak. Microsoft sektörden tamamen çekilmese de bu alanda markasını kullanmayacak.
- Advertisement -

Yapılan açıklamaya göre Microsoft bilgisayar aksesuarı satmayacak. Microsoft sektörden tamamen çekilmese de bu alanda markasını kullanmayacak.

Microsoft, kendi markası adı altında bilgisayar aksesuarlarını durdurduğunu duyurdu. Şirket, ilk faresinin piyasaya sürüldüğü 1983 yılından bu yana Microsoft markası altında bilgisayar fareleri, klavyeler ve web kameraları sunuyor. Microsoft bu hamlesinden tam 40 yıl sonra bilgisayar aksesuarı alanında kendi markası adı altında faaliyet göstermeme kararı aldı.

Microsoft Surface markasıyla devam edecek

Ancak bu, Microsoft’un aksesuar yapmayı tamamen bırakacağı anlamına gemiyor. Bunun yerine şirket Surface markasına odaklanacak. Ancak Surface marka ürünleri genellikle aynı kategorideki ürünlere kıyasla pahalı olmasıyla da dikkat çekiyor. Ürün yelpazesinde düşük maliyetli ürünlerin olup olmayacağı henüz belli değil. En büyük soru, Microsoft’un Surface markası altında daha ucuz, daha bütçeye uygun aksesuarlar üretmeye devam edip etmeyeceği veya bu ürünleri tamamen sonlandırmak ve tamamen üst düzey, daha yüksek marjlı cihazlara odaklanmak isteyip istemediği.

Microsoft şu anda Surface markalı eşdeğerleri olmayan Ergonomic Keyboard and Mouse, Sculpt Comfort Desktop ve Sculpt Ergonomic Desktop gibi bir dizi ergonomik aksesuar sunuyor. Ayrıca mevcut Surface serisinde herhangi bir ucuz bağımsız web kamerası yok.

Microsoft kıdemli iletişim müdürü Dan Laycock: “İleriye dönük olarak, Surface markası altında Windows PC aksesuarları portföyümüze odaklanıyoruz.  Fareler, klavyeler, kalemler, yuvalar, uyarlanabilir aksesuarlar ve daha fazlası dahil olmak üzere Surface markalı bir dizi PC Aksesuarı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Bununla birlikte mağazalarda stok bulunduğu sürece Microsoft markalı aksesuarların satışı devam edecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir