Microsoft, Bing’i kullananlara ödeme yapacak

1

Google’ın arama motoru konusundaki liderliği o kadar kuvvetli ki, kullanıcıların Google’dan başka bir arama motorunu kullanmaya yanaşmaması rakiplerini artık radikal kararlar almaya zorluyor.

Kendi arama motoru Bing’i ne yaptıysa Google’ın arama motoruna yaklaştıramayan Microsoft şimdi Bing kullananlara ödül verecek bir kampanyayı başlatmak üzere.

Oyun gibi kampanya

Şirketten sızan bilgilere göre Microsoft, Bing kullanan veya Microsoft Store üzerinden alışveriş yapan kullanıcılarına belli boyutlarda ödül puanları verecek. Bu puanlar ise daha sonra alışverişlerde kullanılabilecek. Puanlar ise belli bir level ile kazanılacak. Günlük arama sayısına göre kullanılacar level atlayacak. Level 1 kullanıcılar Bing ile arama yaptıkları her gün için 10 puan kazanacaklar. Level 2 kullanıcılar ise 50 puan alacaklar. Arama sayıları ise hergün yeniden sıfırlanacak.

Arama motoru alanında Google’ın pazar payı %86 seviyesinde. Bing ise %10 pazar payına sahip. Ödül programıyla beraber Bing payını ne kadar artırabilecek, ön görmek kolay değil ancak bu kampanyanın bile Google ile Bing arasındaki büyük farkı kapatamama ihtimali bulunuyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>