Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft Bing’i yemek kitabına dönüştürdü

Arama motorları arasındaki savaş, orijinal fikirlerle devam ediyor. Microsoft şimdi kendi arama motorunu, dünyanın en büyük yemek kitabına dönüştürerek önemli bir adım attı.
- Advertisement -

bingYemek kitaplarını küçümseyenler, dünyadaki her evde her gün iki veya üç kere yemek hazırlandığını ve milyarlarca insanın yeni lezzetler aramak için sık sık yemek tarifi aradığını unutuyorlar.

İnternet ve mobil devrimle birlikte bu yemek tarifi arayışları da internete yöneldi ve Microsfot, Google ile Yahoo’ya karşı Bing’in elini güçlendirmek için şimdi Bing’e yeni bir özellik kazandırdı: Yemek tarifleri.

Bing üzerinde bir yemek görseli arayan kullanıcılar artık fotoğrafın altında yer alan “tarifler” kısmından, o yemekle ilgili bloglarında tarif veren aşçılara, blog yazarlarına da link veriyor. Böylece kullanıcılar sadece Bing’de yemek ismi aratıp beğendiği yemek görselini hangi aşçının, hangi blogger’ın yüklediğini görüp doğrudan o tarife ulaşma imkanına kavuşuyorlar.

Microsoft’un bu hamlesi ile Bing’in trafiğinde hissedilir bir artış yaşanması bekleniyor ancak Google ve Yahoo’nun da yemek bloglarına ve yemek tarifi arayanlara yönelik hizmetler sunmaya başlaması da olası. Üstelik Google’ın yemek konusuyla yakından ilgilendiğini biliyoruz. Google, popüler Maps (Haritalar) uygulamasında kullanıcıların restoran/yemek fotoğraflarını paylaşmalarını teşvik eden özel bir servisi yayına aldı. Bu servis sayesinde, Maps kullanıcıları çevrelerindeki yemek/restoran fotoğraflarını görüp inceleyerek, hangi restoranda ne yemek istediğine karar verebiliyor.

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir