Microsoft işten çıkarmaları bir fırsat mı?

0

Teknoloji şirketi Microsoft, binlerce kişiyi işten çıkartmaya hazırlanıyor. İşten çıkartmaların şirketin geçtiğimiz yıl satın aldığı telefon üreticisi Nokia ekseninde gerçekleşmesi bekleniyor.

Microsoft’un, Nokia’yı yeniden şekillendirmek istediği bir süreden beri konuşuluyordu. Ancak, kaç kişinin işten çıkartılacağı bilinmiyordu. Kamuoyuna sızan bilgilere göre ilk etapta 6 bin kişinin işten çıkartılması bekleniyor. Ancak işten çıkartmaların 18 bin kişiye kadar artabileceğine dair söylentiler de mevcut. Microsoft, kendisini bulut bilişim ve mobil dostu bir yazılım şirketi olarak yeniden tanımlamak istiyor.

Bu gelişme işletmeler açısından ne anlama geliyor?

Microsoft gibi bir yazılım devinin işe alma prosedürlerinde ne kadar hassas davrandığı göz önüne alınırsa işten çıkartacağı, alanlarında uzman 18 bin kişinin yeni şirketler kurabileceği veya işletmelerin bu uzmanları istihdam ederek personel açıklarında önemli bir boşluğu doldurma fırsatı yakalayacağını söyleyebiliriz. Kısacası yetenek avcıları için verimli bir dönem kapıda gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>